بیش از 10 سال به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. مکس بیز یک آژانس مشاوره ارزش محور است.

گالری

اطلاعات تماس

051-12345678

ایران، خراسان رضوی

maxbizz@mail.com

طرح اصلاح فرآیند صدور کارت بازرگانی

طرح اصلاح فرآیند صدور کارت بازرگانی اجرایی شد

طرح اصلاح و تغییر فرآیندهای صدور کارت بازرگانی در اتاق‌های سراسر کشور عملیاتی‌شده و هم‌زمان از فرآیند برگزاری آزمون الکترونیکی جهت اخذ  کارت بازرگانی در این اتاق‌ها، نیز رونمایی شد.

به گزارش اتاق ایران آنلاین، مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران با مصوبه هیات رئیسه اتاق ایران و تأیید معاونت کمیسیون‌ها، مجامع و شوراها، طرح اصلاح و تغییر فرآیندهای صدور کارت‌های بازرگانی را با هدف تسهیل، تسریع و کاهش زمان ارائه خدمات مرتبط با کارت بازرگانی در سامانه یکپارچه کارت هوشمند از مهر ماه 1402 در دستور کار خود قرار داد و از 15 بهمن‌ماه سال جاری، در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید.

وابستگی به فرآیندهای اخذ کارت عضویت اتاق ایران، پیچیدگی و طولانی شدن فرآیندهای اخذ کارت‌های بازرگانی از مهم‌ترین دلایل اجرای این طرح برشمرده می‌شود.

با اعمال این تغییرات، اجرای فرآیندهای کارت بازرگانی مستقل از اجرای هم‌زمان فرآیند مشابه روی کارت عضویت بوده. و با اتمام فرآیندهای بازرگانی، کارت عضویت به صورت خودکار با نسخه کارت بازرگانی، همسان‌سازی می‌شود.

همچنین هم‌زمان با عملیاتی شدن این طرح در اتاق‌های بازرگانی و تعاون استانی، طرح جداسازی کارت‌های عضویت و بازرگانی نیز تکمیل شد. و از فرآیند برگزاری آزمون الکترونیکی جهت اخذ  کارت بازرگانی در اتاق‌های سراسر کشور نیز، رونمایی شد.

مهمترین دستاوردهای این طرح به شرح زیر است:
  1. تسهیل و تسریع قابل توجه در خدمات مرتبط با کارت بازرگانی
  2. صدور همزمان کارت عضویت و بدون نیاز به اقدام مضاعف
  3. تکمیل طرح جداسازی کارت‌های عضویت و بازرگانی
  4. رونمایی از سامانه جدید و ملی آزمون الکترونیکی

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR