بیش از 10 سال به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. مکس بیز یک آژانس مشاوره ارزش محور است.

گالری

اطلاعات تماس

051-12345678

ایران، خراسان رضوی

maxbizz@mail.com

روز پتروشیمی

روز پتروشیمی

شورای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل اهمیت صنعت پتروشیمی از لحاظ تأثیرگذاری بالا در چرخه اقتصادی کشور و تامین مواد مورد نیاز سایر صنایع روز هشتم دی ماه را به عنوان روز ملی صنعت پتروشیمی تصویب و در تقویم رسمی کشور ثبت کرده است.

امروز در سراسر دنیا صنایع پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع مادر شناخته می‌شود و محصولاتی که در این زمینه تولید می‌شود در زمینه‌های متفاوتی از جمله تامین سوخت مورد نیاز ماهواره‌های تحقیقاتی و  تولید دارو و ده‌ها حوزه دیگر کاربرد دارند. به طور کلی پتروشیمی به صنعتی گفته‌می‌شود که در آن هیدروکربن‌های موجود در نفت خام یا گاز طبیعی پس از طی فرایندهای شیمیایی مشخص به انواع فرآورده‌های شیمیایی مورد استفاده در سایرصنایع تبدیل می‌شود. این صنعت از شاخه‌های صنعت شیمیایی محسوب می‌شود که از ترکیب دو واژه پترول و شیمیایی ساخته‌شده‌است.

بر اساس گزارش وزارت نفت صنایع پتروشیمی جمهوری اسلامی ایران در سال 1401 بیش از 26 میلیارد دلار درآمدزایی داشته است. و به واسطه تلاش‌های شبانه‌روزی مهندسان و گارکران هم اکنون محصولات پتروشیمی ایرانی به سراسر جهان صادر می‌شود. در راستای توسعه فعالیت‌های نوآورانه در این صنعت و به‌کارگیری ظرفیت‌های بومی شرکت پتروتجارت خاورمیانه به عنوان یکی از شرکت‌های تابع هلدینگ سرمایه‌گذاری خارومیانه فعالیت خود را از سال 1392 با هدف صادرات مواد و فرآورده‌های نفتی و گازی، طراحی، نظارت و اجرای عملیات مهندسی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی آغازکرده است. این شرکت ضمن بهره‌گیری ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و با همکاری دانشگاه‌های برتر کشور اقدام به تولید قیر گوگردی به عنوان محصولی نوآورانه و دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی کرده‌است.

هلدینگ سرمایه‌‌گذاری تجارت خاورمیانه این روز را به تمامی تلاشگران این صنعت تبریک می‌گوید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IR